Obóz harcerski nad jeziorem

Warmia i Mazury to kraina tysiąca jezior. Tak naprawdę jest ich ponad dwukrotnie więcej, a tereny zaliczane są do obszaru „Zielonych Płuc Polski”. Nieskażona przyroda, czysta woda i powietrze stwarzają naszym uczestnikom wspaniałe warunki do zabawy i wypoczynku.

cena797 zł
ilość dni12
ilość noclegów11
ilość posiłków dziennie4

Program

Wyżywienie

Grupy zostaną podzielone wiekowo na 3 oddzielne podobozy: kolonia zuchowa 6-10 lat, podobóz podstawówka 11-13 lat oraz podobóz gimnazjum i liceum 14-18 lat. Uczestnicy będą pracować systemem małych grup, to znaczy: podzieleni będą na 6 -7 osobowe zastępy i tak zostaną zakwaterowanie w namiotach, oczywiście z podziałem na płeć. Uczestnicy będą zakwaterowani w namiotach typu: NS, w których znajdują się drewniane podłogi. Namioty posiadają wkładane okna, które w przypadku ładnej pogody są wyciągane, dodatkowo z przodu i tyłu można je sznurować, otwierając w przypadku upału lub zamykając w przypadku chłodu i na noc. Organizator zapewnia dla każdego uczestnika: łóżko polowe, materac, 2 koce. W każdym namiocie znajduje się regał- półka na ubrania. W przypadku niepogody dla uczestników obozu udostępnione są 2 namioty świetlice z ławeczkami w których jednorazowo może przebywać 70 uczestników.

Dzieci zapewnione mają 4 posiłki dziennie, są to: śniadanie, podwieczorek, obiad oraz kolacja. Jedzenie jest bardzo różnorodne, przygotowywane wg wymagań sanitarno-epidemiologicznych oraz zgodnie z racjonalnym żywieniem. Obiad składa się z 2 dań. Porcje są duże, a także istnieje możliwość dokładek. Na podwieczorek dzieci zawsze dostają butelkę 0,5 l wody, a także owoc, słodki wypiek lub słodycz. Dzieci mają też stały dostęp do wody/herbaty.

Kadra

Kadrę Obozu stanowić będzie kierownik obozu i wychowawcy Związku Harcerstwa Polskiego z Hufca Warmińskiego im. Ryszarda Knosały w Olsztynie posiadający kwalifikacje do pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą szkolną. Kierownik wypoczynku oraz wychowawcy ukończyli Kurs Liderów Organizacji Pozarządowych, Kurs Wychowawców Wypoczynku spełniają wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji lub Kurs Wychowawców Kolonijnych oraz warsztaty kadry obozowej połączone ze szkoleniem z I pomocy przedmedycznej. Ponadto przewidywana jest pomoc kadry wolontariackiej, będą to drużynowi i funkcyjni, na co dzień pracujący w gromadach i drużynach harcerskich nie posiadający uprawnień wychowawców, aczkolwiek przeszkolona na kursach Liderów Organizacji Pozarządowych. Część kierowników oraz wychowawców to czynni nauczyciele, zatrudnieni w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.